Czy potrafisz znaleźć w Internecie swoją stronę www?

Każdy serwis www, czy też prosta wizytówka www, powinna zostać zgłoszona do wyszukiwarek i katalogów stron internetowych. To pierwszy krok do tego, żeby umożliwić innym dotarcie do naszego serwisu. Równocześnie musimy zadbać o to, żeby na wszystkich materiałach drukowanych, folderach czy ulotkach, na witrynie sklepu czy zakładu usługowego podać swój adres internetowy. Niby oczywiste, ale często firmy tego nie robią.

Dobrze zaprojektowany serwis www jest "przyjazny" dla wyszukiwarek. Oznacza to że, np. Google dokonując oceny naszej strony będzie wyświetlać ją na wyższych (lepszych) pozycjach niż np. strony konkurencji. Dlaczego to takie ważne? Przypomnienie – większość osób klika tylko na kilka pierwszych stron znalezionych przez wyszukiwarkę. Pierwsze znaczące efekty dobrego pozycjonowania serwisu www, czyli takich zabiegów, które spowodują, że strona uzyska czołowe miejsca w wynikach wyszukiwania, można spodziewać się po kilku tygodniach. Uwaga! Różne techniki mogą spodowować, że ten czas się skróci, ale istnieje wtedy spore ryzyko, że wyszukiwarka uzna stronę za pozycjonowaną w zbyt agresywny sposób, lub wykorzystujący uznawane za naganne triki, przez co możemy zostać ukarani wykreśleniem strony z indeksu wyszukiwarki. A to może oznaczać gwałtowny spadek odwiedzalności strony – fiasko naszych starań o zaistnienie w Internecie.

Jak wyszukiwarka ocenia stronę www?

Istnieje wiele czynników, część czysto technicznych, część dotycząca sposobu redagowania tekstów na stronach, itp. Przyjmuje się, że najważniejsza jest treść, zawartość strony. Wartościowa zawartość spełni swoją informacyjną, czy też marketingową rolę, a z czasem spowoduje umieszczenie serwisu www na wysokich miejscach w wynikach wyszukiwania. Inne istotne czynniki to:

  • zgodność strony ze standardami, odpowiednia struktura (sposób zakodowania stron w języku HTML)
  • odpowiednie zredagowanie treści na stronach, zorientowane na słowa kluczowe używane przez internautów do poszukiwania informacji o firmach takich jak nasza czy o produktach takich jak nasze.
  • dobrze dobrane nazwy domeny, odnośników wewnętrznych w serwisie.
  • odnośniki z innych stron www

Podsumowanie

Jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji na ten temat, planujesz uruchomienie strony www dla swojej firmy, lub nie jesteś zadowolony z już istniejącej proszę o kontakt lub telefonicznie: tel. kom. 607 594 208

Maciej Kuś